Băut şi fără permis, implicat într-un accident!

0
173

Accident provocat de un şofer beat şi fără permis!

La faţa locului au sosit imediat poliiştii, care l-au testat pe bărbat cu aparatul etilotest rezultând o alcoolemie de 1,43 mg/l alcool pur în aerul expirat. În plus, în urma verificărilor în baza de date, oamenii legii au constatat că bărbatul nu avea nici permis de conducere.

Ieri, 17 decembrie, în jurul orei 20.30, un bărbat în vârstă de 37 de ani, din Moldova Nouă, a condus un autoturism pe șoseaua Nicolae Titulescu din localitate fără a poseda permis de conducere și a părăsit partea carosabilă rămânând blocat între acostament și rigola de scurgere a apei pluviale”, spun reprezentanţii IPJ Caraş-Severin.

Acesta a fost condus la spital unde i-au fost prelevate mostre biologice de sânge necesare în vederea stabilirii alcoolemiei.

Bărbatul s-a ales acum cu dosar penal.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.